Co to jest przenośny nadmuchiwany namiot kopułowy planetarium

W przeszłości, gdy szkoły kształciły uczniów w zakresie astronomii, geografii i meteorologii, nauczyciele po prostu wyjaśniali to w książkach lub oglądając filmy. Taki sposób nauczania jest monotonny i nudny, trudno jest zainteresować uczniów klasą, trudno osiągnąć ostateczny cel, jakim jest nauczanie przedmiotów ścisłych.

inflatable planetarium dome

Wraz z rozwojem społeczeństwa i technologii nasze metody edukacyjne i środowisko edukacyjne ulegają ciągłym zmianom. Coraz więcej osób opowiada się za edukacją immersyjną, zwaną także uczeniem immersyjnym. Odnosi się do wykorzystania technologii wirtualnej rzeczywistości, aby zapewnić uczniom niemal rzeczywiste środowisko uczenia się. Dzięki temu wirtualnemu środowisku uczenia się uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności poprzez intensywne interakcje i ćwiczenia.

Wciągająca nauka była pierwotnie używana w edukacji językowej. W określonym środowisku językowym, zamknięte nauczanie języka docelowego przy każdej pogodzie pozwala uczniom całkowicie zanurzyć się w tym środowisku. Odpowiednie dowody potwierdzają skuteczność tej metody. Według profesora z University of Minnesota Stany Zjednoczone stworzyły wiele wciągających chińskich programów. Oznacza to, że w chińskim nauczaniu w szkołach nauczyciele i uczniowie będą używać chińskiego do komunikacji i interakcji bez względu na lekcje i po lekcjach. Umożliwia uczniom lepszą naukę chińskiego w subtelny sposób.

Mówiąc najprościej, immersyjna nauka polega na umożliwieniu uczniom wejścia w to środowisko uczenia się. Model ten jest stopniowo stosowany w coraz większej liczbie środowisk dydaktycznych, takich jak nauczanie astronomii, geografii i meteorologii, o których mowa na początku artykułu. Więc dzisiaj patrzymy na pliknadmuchiwana kopuła planetariumnadaje się do nauczania immersyjnego.

portable planetarium dome tentJak sama nazwa wskazuje, ta nadmuchiwana kopuła planetarium jest związana z astronomią. W kopule można zainstalować projektor do projekcji astronomicznej. Ponadto można również wyświetlać obrazy geograficzne i pogodowe, co ma na celu stworzenie środowiska symulacyjnego 360 stopni. W tym przenośnym namiocie kopułowym planetarium uczniowie mogą bardziej intuicyjnie obserwować zjawiska gwiazd. Dzięki unikalnemu projektowi inspiruje uczniów do wyobrażenia sobie, że są otoczeni gwiazdami.

Toprzenośny nadmuchiwany namiot kopułowy planetariumsłuży nie tylko do edukacji szkolnej, ale może być również używany w teatrach, na wystawach, promocjach i innych scenach. Dzięki temu można go budować wewnątrz i na zewnątrz, na przykład na placach i w centrach handlowych. Ponieważ jest to konstrukcja nadmuchiwana, całkowita waga jest stosunkowo lekka i łatwa do przenoszenia. Użytkownik musi tylko użyć pompki powietrza, aby szybko ją nadmuchać i opróżnić.