Nadmuchiwane namioty używane w eksploracji kosmosu

W 2015 r. Na stronie internetowej OuterPlaces opublikowano artykuł zatytułowany MIT buduje nadmuchiwany namiot w kształcie jajka, by rozbić się na Księżycu. Opisuje głównie wady eksploracji Księżyca przez Apollo ponad czterdzieści lat temu. Ponieważ astronauci pozostają na Księżycu, aby utrzymać swoje życie, ich zasięg działania jest ograniczony do okolic lądownika księżycowego. Astronauci nie mogą zatem badać Księżyca na większą skalę. W odpowiedzi na ten problem inżynierowie MIT przewidzieli, że astronauci mogliby wykorzystać lekki nadmuchiwany namiot jako miejsce i wsparcie życia podczas eksploracji Księżyca.

high quality inflatable tent

Ten zaawansowany technologicznie nadmuchiwany namiot składa się z dwóch części, osłony termicznej i łazika. Tarcze cieplne chronią astronautów przed promieniami słonecznymi. Wnętrze łazika jest wyposażone w system podtrzymywania życia, który zapewnia tlen, jedzenie i wodę. Ten system może również wykorzystywać energię słoneczną do ładowania łazika. Dopóki zakres działań astronautów jest maksymalnie poszerzony, prace eksploracyjne na Księżycu można przeprowadzać płynniej.

Dzięki powszechnemu stosowaniu nadmuchiwanych namiotów coraz więcej pól zaczęło używać nadmuchiwanych namiotów. Jednym z najważniejszych powodów jest to, że nadmuchiwane namioty są lżejsze niż namioty z metalowymi stojakami. W życiu codziennym nadmuchiwane namioty są powszechne w różnych zajęciach na świeżym powietrzu, takich jak obozy, imprezy, promocje, konferencje, wystawy, sport, reklama, a nawet edukacja. Nowością jest to, że zastosowano je do eksploracji Księżyca, jak wspomniano powyżej.

Czy po przeczytaniu tego artykułu uważasz, że potrzebujesz nadmuchiwanego namiotu?