Jak radzić sobie z globalnym kryzysem Covid-19

Obecnie wiele krajów na całym świecie przeżywa kryzys Covid-19, a rządy szukają sposobów leczenia pacjentów i reagowania na epidemię. Jednocześnie wszyscy mamy wspólny problem, poważny brak środków medycznych. Na przykład szpitale, personel medyczny, leki, sprzęt ochronny itp.

outdoor inflatable hospital tentW wielu obszarach, ze względu na lokalne warunki medyczne, nie można terminowo przyjmować i leczyć podejrzanych i potwierdzonych pacjentów, co również zwiększa ryzyko zarażenia innych osób. Dlatego wiele miejsc rozwiązuje ten problem, budując nadmuchiwane namioty jako tymczasowe szpitale ratunkowe na zewnątrz.

Kirkpatrick, lekarz-wolontariusz z Dobbins w USA, powiedział, że zbudują ogromny nadmuchiwany namiot jako szpital. Poza regionalnym szpitalem Pamięci Corazon Locsin Montelibano w mieście Bacolod nadmuchiwany namiot był również używany jako tymczasowe schronienie dla pacjentów z Covid-19. Nadmuchiwany namiot z podstawowym sprzętem medycznym został również ustawiony w Centrum Medycznym Sheba Tel Hashomer w środkowym Izraelu, aby umożliwić personelowi medycznemu łagodne leczenie pacjentów i uniknięcie infekcji podczas procesu leczenia.

Ponieważ liczba oryginalnych szpitali jest niewystarczająca, aby poradzić sobie z epidemią na czas, a budowa nowych szpitali wymaga czasu, coraz więcej miejsc przyjmuje nadmuchiwane namioty medyczne jako nadmuchiwane szpitale ratunkowe na zewnątrz. Jest to zdecydowanie najskuteczniejszy sposób rozwiązania problemu niedoboru obiektów medycznych.

Oprócz potrzeby aktywnej reakcji oficjalnych organizacji rządowych na epidemie, my jako jednostki musimy również zwracać uwagę na ochronę w naszym codziennym życiu. Noś maskę, często myj ręce, codziennie dezynfekuj, ograniczaj kontakt z innymi i unikaj miejsc, w których gromadzą się ludzie.